Gökçağ Tekstil 2000 yılında tekstil sektöründe faaliyete başlamış ve bugün bu sektördeki saygın kuruluşlar arasında yer almaktadır. Kuruluş yılı itibarı ile 10 ton kapasite ile kasar boyama yapan Gökçağ Tekstil geliştirdiği makine parkuru ve yüksek kalite bilinci ile kapasitesini günlük 45 tona çıkarmıştır.

 

    Gökçağ Tekstil kurucusu Yaşar Çalışkan İTÜ Kimya Mühendisliğinden mezun olduktan sonra kariyerine tekstil sektöründe başlamıştır. 30 yılı  aşkın çalışma hayatında, sektörde etkin birçok firmanın  kuruluşunu yapmıştır. Her zaman en iyi ve en kaliteli kumaşı üretmek için çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Hasan Çağatay Çalışkan, 2014 yılında İTÜ Tekstil Geliştirme ve Pazarlama mezunu olduktan sonra, Gökçağ Tekstil'in ihracat rakamlarını daha da artırarak bu alanda en iyisi olması yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.

     Gökçağ Tekstil, kuruluş yıllarından itibaren müşteri odaklı pazarlama stratejisini benimseyerek gerek üretim alanında gerekse verilen hizmetin kalitesinde her zaman öncelikli olarak müşteri memnuniyetine değer vermiştir. Bu nedenden dolayıdır ki üretimde öncelik, müşteriye ve çevreye duyulan saygıdan gelmektedir. Sahip oldukları deneyimler sonucu iç pazarda edindikleri güvenilir ve saygın konumu Gökçağ Tekstil'e uluslararası pazara açılma inancını getirmiş, hem kuruluşun varlığını tanıtmak hem de ülkemizin tekstil sektöründeki tanıtımına katkıda bulunmak üzere firmanın ihracat stratejisi de geliştirilmiştir. 

   

      2013 yılında aylık 100 ton olan ihracaatımız, geliştirdiğimiz kalite anlayışı ile aylık 300 tona çıkmıştır. Sürekli artan talepler doğrultusunda yatırımlarımızı gelişen teknolojiye bağlı kalarak yapıyoruz. Ülkemizin en önemli sektörü olan Tekstil Sektörümüzü dahada ileriye taşımak için her geçen gün dahada çok çalışıyoruz. 280 olan çalışan sayımızı her yıl ortalama %50 artırıyoruz. Genç ve dinamik kadromuzla uluslararası arenada isminden söz edilen bir firma olmanın gururunu yaşıyoruz. 

     2016 yılında dijital ve rotasyon baskı tesisimizi de kurarak bu alanda da en başarılı firma olma yolunda aralıksız çalışıyoruz. Aylık 300 ton olan baskı tesisimizi 2023 yılında aylık 1000 tona çıkararak bu alanda da hedeflerimize ulaşmak istiyoruz.

     Gökçağ Tekstil için ''Kalite hiçbir zaman bitmeyecek bir seyahattir.''